I ten nejkrásnější byt s nejdražším nábytkem je bez květin studeným skladištěm.
Navigace: Africké fialky > O pěstování > Zavlažování

Zavlažování

ZÁLIVKA

Zalévám dle potřeby, ale nenechávám příliž vyschnout. Mnohem víc vadí fialkám přelití, kdy může dojít k velice rychlému uhynutí rostlinky.Voda na zálivku by měla být teplá, měkká, odstátá minimálně 12 hodin. Není podmínkou zalévat fialky do podmisky. Některé fialky nemají dostatečně dlouhé kořínky, aby vodu natáhly. Sama zalévám z vrchu květináče a někteří pěstitelé fialky dokonce sprchují. 

Velice oblíbené je i knotové zavlažování. Sama ho nepoužívám, takže tyto zkušenosti nemám.

K delšímu udržení vláhy jsem u nově sázených a přesazovaných fialek přidala vrstvu Geohumusu. Dává se asi 1/4 květináče zeminy, na to malá vrstva geohumusu a zbytek zase zemina. Geohumus udržuje vláhu a zároveň brání přelití fialek. Vodu uvolňuje postupně a není nutné, tak často zalévat. Více informací a odkazy jsou v záložce Geohumus.

Tato fialka je focená 18.3.2016 v květináči 10cm, průměr růžice je skoro 30cm. Byla omlazená a zůstaly jí 4 malé lístečky, které jsem přesně před měsícem sázela do Geohumusu, takže myslím, že jeho pozitivní vlastnosti jsou prokazatelné.

Osvědčilo se mi občasné zalití květin peroxidem vodíku 1%. Má jednak mírně desinfekční účinky a jednak podporuje růst a vialitu kořenů. Rostlinky jsou potom aktivnější i v růstu i v kvetení. Květy vybarvenější. 

 
© renata-zelenkova.netstranky.cz - Web vytvořen a provozován prostřednictvím služby netstranky.cz